ADLİ BİLİM LABORATUVARLARI ANAHTAR TESLİM KURULUMU

MEDTEK Güvenlik firması olarak temel faaliyet alanımız Polis teknolojileri olmakla birlikte özelde Adli Bilim laboratuvarları, olay yeri inceleme ve Bomba imha teknolojileridir. Başta Türk Polis Teşkilatı ve Jandarma adli bilim laboratuvarları olmak üzere, yurt dışı güvenlik birimlerine de ürün, teçhizat, proje, eğitim ihtiyaçlarına yönelik çok sayıda işi başarıyla tamamlamıştır. Adli bilim, adli bilirkişilik konularında danışmanlık da yapan işletmemiz özellikle adli bilim laboratuvarlarının kurulumu/kapasite artırımı konusunda alan uzmanlarıyla birlikte anahtar teslim çözümler sunmaktadır. En son Afganistan ve Sudan devletleri Adli Bilim Laboratuvarında adli kimya, balistik incelemeleri, sahtecilik incelemeleri, parmak izi, bomba imha ve incelemesi uzmanlık alanlarında teçhizat ve eğitimi de içeren bir iş üzerinde çalışılmış Sudan polis Kriminal Laboratuvarları işi başarıyla tamamlanmış Afgan polisiyle yapılan çalışma halen devam etmektedir. Ayrıca Türkmenistan ve Azerbaycan Polis Teşkilatı Kriminal Labotratuvarları için Dosya hazırlanmış ve nihai karar beklenmektedir.

Özellikle Kapasite ölçümü, ihtiyaç analizi, performans değerlendirmesi konularında raporlamalar yapan işletmemiz, en son; Türkiye’de Libya ve Afganistan polis eğitimlerinde görev alan iki ayrı polis okulunun mukayeseli performans ölçümü çalışmasını tamamlamış ve  raporlanmıştır.

Adli Bilim Laboratuvarları kurulumunda İşletmemiz en az 10 yıllık adli bilim laboratuvarlarında çalışma deneyimine sahip ve Ülkemizdeki Avrupa Akreditasyon Kurumunun akredite ettiği adli bilim Laboratuvarlarının inşaat, altyapı ve modernizasyonunda görev almış uzmanlarla çalışmaktadır.

MEDTEK Güvenlik firması olarak tecrübe/bilgi birikimimiz ile açık ve net ifade etmek isteriz ki anahtar teslim Adli Bilim Laboratuvarları inşası ve kurulumu işi bir proje mantığıyla başlangıç ve bitimine kadar tüm aşamaları detaylandırılarak proje mantığıyla yapılmalıdır.